top of page
aksoy legal
Dogukan Berk Aksoy.jpg

Doğukan Berk Aksoy, LL.M.

Kurucu | Avukat 

E: dogukan.aksoy@aksoylegal.com

T: +90 312 969 09 63

Doğukan Berk Aksoy, Aksoy Legal'i 2018 yılında Ankara’da kurmuştur. Aksoy Legal’i kurmadan önce, 2014-2018 yılları arasında uluslararası bir hukuk bürosunun İstanbul ofisinde çalışan ve  birçok yabancı müvekkile danışmanlık veren Doğukan Berk Aksoy, bu ofiste özellikle şirketler hukuku, ticaret hukuku, fikri mülkiyet hukuku alanlarında önemli tecrübe edinmiştir.


Doğukan Berk Aksoy, Aksoy Legal'de, birçok farklı sektördeki yerli ve yabancı şirkete, pazara giriş, çıkış, operasyonların ve ortaklıkların kurulması, birleşme ve devralmalar, yeniden yapılandırma ve kurumsal yönetim gibi konularda danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca her türlü ticari sözleşmeyi müvekkilleri adına müzakere etmekte ve müvekkillerine günlük operasyonların yürütülmesinde avukat olarak destek olmaktadır.


Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtlı marka ve patent vekili olan Doğukan Berk Aksoy, müvekkillerini Türk Patent nezdinde temsil etmekte ve fikri mülkiyet hukuku ile alakalı tüm konularda avukatlık hizmeti sunmaktadır. Fikri mülkiyet alanındaki çalışmalarımız, Aksoy IP (Aksoy Marka Patent) ünvanı altında yürütülmektedir. 


Doğukan Berk Aksoy, müvekkillerini şirketler hukuku, ticaret hukuku ve fikri mülkiyet ile alakalı davalarda da müvekkillerini temsil etmektedir. 

Eğitim:

  • Yüksek Lisans: Bournemouth University (İngiltere), Uluslararası Ticaret Hukuku, LL.M. (2013)

  • Lisans: Bilkent Üniversitesi, Hukuk Fakültesi (2011)

  • Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi

Yabancı Dil

  • İngilizce, Fransızca

Baro Üyeliği

  • Ankara Barosu (2012)

bottom of page